FB
Kupuj z FaniMani Fundacja "Ulica Swoje Wie" - Archiwum wydarzeń w 2014 roku

Archiwum wydarzeń - Fundacja Ulica Swoje Wie

Relacje archiwalne z 2014 roku

 

14 grudnia 2014

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

     Otrzymaliśmy od FUNDACJI JESUS CHRIST SECURIT podziękowania za zorganizowanie Mikołajek dla dzieci.

 

 

 

12 grudnia 2014

     W sobotę, 12 grudnia 2014 roku, w Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold urządziliśmy dla dzieci wspaniałe Mikołajki na których otrzymały one prezenty. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom, wolontariuszom za pomoc i dobre serduszka. Bez wsparcia naszych sponsorów i pomocy wolontariuszy zorganizowanie takiej imprezy oraz zakup prezentów nie był by możliwy.

Fundacja Ulica Swoje Wie

Za okazane wsparcie dziękujemy:

 

Wspaniali wolontariusze:

 

Galeria Mikołaj 2014

 

14 grudnia 2014

HARCERZE PRZEKAŻĄ BETLEJEMSKIE ŚWIATŁO POKOJU W BOGUSZOWIE

Fundacja Ulica Swoje Wie - Koncert charytatywny

 

     Prosto z Wrocławia Światło Pokoju przywędruje do Boguszowa 14 grudnia. Harcerze dostarczą je do wielu instytucji. Zapraszają do wspólnego spotkania także mieszkańców miasta. 20 grudnia, w godzinach od 10:00 do 12:00 będzie można odebrać Światło w rynku. Harcerze przygotują specjalne stoisko, do którego będzie można podejść, odebrać Światło i udekorować je harcerską lilijką.

 

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie - Akcja Światełko Pokoju

 

     Skąd taka inicjatywa? Oto krótka historia Betlejemskiego Światła Pokoju:
Betlejemskie Światło Pokoju zorganizowano po raz pierwszy w 1986 roku w Linz, w Austrii, jako część wielkich bożonarodzeniowych działań charytatywnych na rzecz dzieci niepełnosprawnych oraz osób potrzebujących. Akcja nosiła nazwę „Światło w ciemności” i była propagowana przez Austriackie Radio i Telewizję (ORF)
Rok później patronat nad akcją objęli skauci austriaccy. Roznosili oni ogień z Betlejem do różnych instytucji – szpitali, sierocińców, urzędów, aby w czasie Bożego Narodzenia stał się on żywym symbolem pokoju, braterstwa, nadziei i miłości.
     Każdego roku dziewczynka lub chłopiec, wybrani przez ORF wśród grona dzieci działających charytatywnie, odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Sam moment odpalania Światła jest wyjątkowy. Miasto Betlejem leży na terytorium Autonomii Palestyńskiej uwikłanej w konflikty polityczne z Izraelem, jednakże na czas odpalenia Betlejemskiego Światła Pokoju zawieszane są działania militarne. W zmieniających się warunkach politycznych, nigdy nie zdarzyło się by Światło nie wyruszyło

z Betlejem w swoją drogę. Jeśli ze względu na skomplikowaną sytuację w relacjach izraelsko-palestyńskich zdarzało się, że nikt z Austrii nie mógł odebrać Światła wtedy dzieci izraelskie i palestyńskie przewoziły Ogień do Tel Awiwu, a nawet do samego Wiednia. Ten fenomen czyni ze Światła znak pokoju, poświadczenie wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Do Wiednia Światło przybywa za pośrednictwem austriackich linii lotniczych Austrian Airlines. Na około tydzień przed świętami Bożego Narodzenia w Wiedniu ma miejsce ekumeniczna uroczystość, podczas której Płomień jest przekazywany mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu krajów europejskich.

Związek Harcerstwa Polskiego uczestniczy w betlejemskiej sztafecie od 1991 r. Tradycyjnie przekazanie Światła odbywa się naprzemiennie raz na Słowacji raz w Polsce. Tego samego dnia trafia ono do Krakowa i Częstochowy, skąd rozprzestrzenia się po całej Polsce, aby za pomocą rąk harcerek i harcerzy dotrzeć do wszystkich, którym bliskie jest przesłanie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Polska jest jednym z ogniw betlejemskiej sztafety. Harcerki i harcerze przekazują Światło dalej na wschód: do Rosji, Litwy, Ukrainy i Białorusi, na zachód do Niemiec, a także na północ do Danii.

źródło i więcej informacji: http://www.swiatlo.zhp.pl/

 

05 grudnia 2014

    Pozyskaliśmy od Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej Zarząd Rejonowy Stowarzyszenie Charytatywne w Wałbrzychu 720 kg jabłek i rozdaliśmy je 04.12.14 potrzebującym w Boguszowie-Gorcach, odwiedziło nas 125 osób.
Dziękuję za pomoc przy wydawaniu Pani Lucynie Rynkiewicz.

 

03 października 2014

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - Koncert charytatywny

Fundacja Ulica Swoje Wie - Koncert charytatywny

 

     W hotelu „Piotr” w Boguszowie-Gorce, odbył się Koncert „Lepszy Świat - Artyści Dzieciom”. Inicjatorem oraz organizatorem koncertu była nasza Fundacja „Ulica Swoje Wie”.
Na scenie wystąpili:

  • Zespół BIRDHOUSE w składzie: Natalia Świerczyńska - wokal , Mateusz Urbaniak- fortepian, Wojciech Judkowiak- bas.
  • Zespół Pieśni i Tańca Wałbrzych.
  • Para taneczna ZPiT Wałbrzych.
  • Artyści Fundacji ASHUUN.
  • Zespół Liko Band w 20 osobowym składzie.
  • Zbigniew Nikodem Szałko & Anna Bryszewska.
  • Grupa taneczna Fundacji "Ulica Swoje Wie".
  • Krzysztof Kurnyta.

 

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

     Podczas koncertu odbyła się loteria fantowa oraz licytacja. Uzyskane z nich dochody w wysokości 1760 zł przeznaczymy na ogrzanie świetlicy środowiskowej prowadzonej przez naszą Fundację. Na zebraną kwotę składają się środki finansowe w wyskości: 1010 zł (wpływ z loterii), 600 zł (wpływ z licytacji) oraz 150 zł (obiecany przelew).

 

 

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

     Podczas naszego koncertu odbyła się również zbiórka pieniędzy dla chorego 4 letniego chłopca - Maksa Drozdowskiego. Zbiórkę zorganizował Komitet Społeczny Gorce. Do puszek zebraliśmy dla Maksa 1540 zł i 61 gr. W imieniu Maksia i jego mamy bardzo dziękujemy za przekazane środki finansowe które posłużą na dalsze jego leczenie.

 

 

 

     „Dziękuję wszystkim bardzo za zaangażowanie i liczę na dalsze wspieranie. Dziękuję i jestem bardzo wdzięczna wszystkim darczyńcom: Edyta Kulpa, Ewa Kokoszka, Dorota Lisowska, Ewa i Mirosław Michalak, Jan Walkowiak, Restauracja Swojak z Kamiennej Góry, Biuro podróży Duo -Travel Boguszów - Gorce, Karolina Pacek ze Świdnicy, Nantes, Toyota Wałbrzych. Dziękuję również dwóm anonimowym darczyńcom." - mówi Prezes Fundacji Joanna Kwiatkowska.

 

 

      

 

20 września 2014

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - podarunek od p. Aleksandry Dwornik

Fundacja Ulica Swoje Wie - podarunek od p. Aleksandry Dwornik

 

     Dzięki dobremu serduchu Pani Aleksandry Dwornik mamy mikrofalę i czajnik do naszej świetlicy.
Dziękujemy bardzo!

 

 

 

18 września 2014

    Jest możliwość uzyskania na potrzeby naszej świetlicy 50 000 zł. poprzez uczestnictwo w projekcie prowadzonym przez Fundację Aviva. Żeby otrzymać 50 000 zł potrzebujemy abyście oddali swoje głosy na naszą świetlicę. Głosować można bezpośrednio poprze stronę internetową.

Fundacja Ulica Swoje Wie - Oddaj głos na naszą fundację

 

07 września 2014

    Przypominam, że szukamy wolontariuszy chcących pracować w naszej świetlicy. Osoby zainteresowane wolontariatem prosimy o bezpośredni kontakt: Joanna Kwiatkowska, tel. 885-28-37-46 lub poprzez e-mail: fundacja@ulicaswojewie.org.pl .

 

01 września 2014

    Informujemy, że z powodu braku środków finansowych nie można było wykonać ogrzewania świetlicy i dlatego też nie możemy jej uruchomić w planowanym terminie. Świetlica zostanie otwarta zaraz jak tylko zrobimy ogrzewanie! o czym poinformujemy na naszej stronie. Przybliżony termin otwarcia świetlicy to 15 października 2014.

 

26 sierpnia 2014

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - artykuł w "Panoramie Wałbrzyskiej"

Fundacja Ulica Swoje Wie - artykuł w "Panoramie Wałbrzyskiej"

     W dniu 26 sierpnia 2014 w PANORAMIE WAŁBRZYSKIEJ ukazał się artykuł pod tytułem „Ona dostała drugą szansę”.

 

 

 

23 sierpnia 2014

    Dziękujemy bardzo Panu Markowi Skierkiewiczowi za przekazany do Fundacji piec gazowy. Otrzymany piec potrzebny nam będzie do zrobienia ogrzewania w naszej świetlicy środowiskowej. Jeszcze komin, rury, grzejniki, zawory, itp. i będzie komplet materiałów instalacyjnych by wykonać ogrzewanie świetlicy.

 

12 sierpnia 2014

    Kochani potrzebujemy Waszej pomocy!

Sponsor, który miał zakupić materiały na wykonanie ogrzewania gazowego w lokalu naszej Fundacji wycofał się. Dlatego prosimy o pomoc, każdy może się włączyć w akcję. Mamy bardzo mało czasu bo 1 września otwieramy świetlicę społeczną. Uruchomcie swoje kontakty, poruszcie serca znajomych. Wiem, że mogę na Was liczyć. Koszt ogrzewania to 12.500 tys. Mamy kosztorys do wglądu. Pomoc w każdej formie mile widziana - mogą to być materiały na wykonanie ogrzewania.

 

08 sierpnia 2014

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

     Dzięki Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego zakupiłam dzisiaj gry i puzzle do naszej świetlicy.
W poniedziałek, w zaprzyjaźnionej firmie Spoko, zostaną zakupione jeszcze dalsze materiały plastyczne.

 

 

 

31 lipca 2014

    Informuję, iż Zarząd Funduszu Regionu Wałbrzyskiego podjął decyzję o przyznaniu wsparcia finansowego w wysokości 700 zł z przeznaczeniem na zakup gier planszowych, puzzli, układanek i artykułów plastycznych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym znajdujących się pod opieką fundacji. Bardzo dziękujemy Zarządowi za przychylność i wsparcie w naszych działaniach.

Fundacja Ulica Swoje Wie - Logo Zarządu Funduszu Regionu Wałbrzyskiego

 

10 lipca 2014

    Taki malutki lansik: Dwie Szpilki

 

05 lipca 2014

    W siedzibie Fundacji odbyło się pierwsze robocze spotkanie na którym zostały omówione pomysły dotyczące pracy świetlicy oraz poruszono tematy związane z dalszym poszukiwaniem sponsorów i darczyńców. Podczas spotkania ustalono godziny otwarcia świetlicy oraz to, że dzieci przebywające na świetlicy będą uczestniczyć w:

Ustalono również potrzebę pozyskania wolontariusza pochodzącego z zagranicy oraz zakupienie kroniki do dokumentowania wydarzeń z życia Fundacji.
Udział w spotkaniu wzięły:

 

01 lipca 2014

    Otrzymaliśmy z Wydziału Budżetu i Finansów Urzędu Miejskiego w Boguszowie-Gorcach pismo informujące nas o rozliczeniu się z kwoty otrzymanej na realizację zadania publicznego pod nazwą „Koncert z okazji Dnia Matki i Ojca”. Koncert miał miejsce 30 maja 2014 roku w boguszowskim Centrum Kultury. Dla osób zainteresowanych pismo do wglądu w siedzibie Fundacji.

 

30 czerwca 2014

    Fundacja otrzymała dalsze meble do wyposażenia pomieszczeń. Meble biurowe otrzymaliśmy od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu, meble kuchenne i stoliki z krzesłami zostały podarowane przez pracowników IKEA w Jankach. Otrzymaliśmy również farby, kredki, pisaki, plastelinę, kolorową bibułę oraz bloki rysunkowe. Materiały plastyczne podarowała nam firma Spoko z Wałbrzycha. Wszystkim naszym darczyńcom serdecznie dziękujemy.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

 

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary od Okręgowej Izby Radców Prawnych w Wałbrzychu

 

 

27 czerwca 2014

    Fundacja "Ulica Swoje Wie" uczestniczyła w Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w Krzyżowej. Nasza Fundacja jest jedną ze 152 organizacji pozarządowych zrzeszonych w Dolnośląskiej Federacji Organizacji Pozarządowych. Swoją obecność w Krzyżowej mogliśmy zaprezentować poprzez wystąpienie oraz stoisko z materiałami Fundacji. Po Walnym Zebraniu i uroczystej kolacji, z okazji jubileusz 10.lecia działalności Federacji, wieczór uświetnił swoim występem kabaret Ciach z Zielonej Góry. Dzięki uprzejmości Fundacji Metro prezentujemy kilka zdjęć z pobytu naszej Fundacji w Krzyżowej.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

Fundacja Ulica Swoje Wie - Spotkanie w Krzyżowej

 

 

12 czerwca 2014

    Korzystając z dalszego wsparcia finansowego udzielonego przez IKEA w Jankach, zakupiliśmy doposażenie biura w postaci kubków, sprzętu do sprzątania, antyramy i ramki do ekspozycji zdjęć i prac plastycznych, wieszaki na ubrania oraz wiele innych niezbędnych drobiazgów.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

 

 

05 czerwca 2014

    Dzięki uprzejmości i wsparciu finansowemu jakie otrzymaliśmy od Dyrekcji sieci sklepów IKEA z Janek, dokonaliśmy pierwszych zakupów związanych z wyposażeniem pomieszczeń fundacji. Zakupiliśmy na potrzeby działań fundacji i świetlicy środowiskowej 8 stolików i 32 krzesła. Kupiliśmy również meble kuchenne w elementach do samodzielnego montażu.

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

Fundacja Ulica Swoje Wie - dary sponsora firmy IKEA

 

 

30 maja 2014

    W boguszowskim Centrum Kultury zorganizowaliśmy koncert z okazji Dnia "Mamy i Taty". Koncert był współfinansowany przez miasto Boguszów – Gorce. W pierwszej części odbył się pokaz tańca w wykonaniu dzieciaczków, które prowadzone są przez Panię Edytę Kasprzyk – osobę wspierającą fundację od początku jej istnienia. Gościem specjalnym tego wieczoru był piosenkarz Paweł Wenderski, dwukrotny laureat programu "Szansa na Sukces". Przy akompaniamencie Andrzeja Tymczyja grającego na instrumentach klawiszowych i Wiktora Golca grającego na instrumentach perkusyjnych, zaśpiewał między innymi utwory Violety Villas, Anny German, Ireny Jarockiej, Marka Grechuty. Utwory poruszyły najtwardsze serca, niezbędne były chusteczek. Było pięknie i wzruszająco, cała publiczność dała się porwać magii wykonawcy. Z pewnością zaprosimy Pawła do nas jeszcze nie raz.
Zobacz foto relację z koncertu >>>

 

15 maja 2014

    Rozpoczęto rekrutację dzieci i młodzieży do świetlicy środowiskowej prowadzonej przez Fundację. Celem działalności świetlicy środowiskowej jest kształtowanie właściwych postaw społecznych u dzieci i młodzieży, objęcie ich w czasie wolnym od zajęć szkolnych opieką, zajęciami edukacyjnymi i profilaktycznymi oraz wspieranie rodziny w procesie przygotowania dzieci i młodzieży do samodzielnego życia. Czytaj więcej >>>

 

12 maja 2014

    Uruchomienie strony internetowej www.ulicaswojewie.org.pl

 

30 kwietnia 2014

    Podłączenie energii elektrycznej do pomieszczeń fundacji i rozpoczęcie remontu.

 

24 kwietnia 2014

    Zarejestrowano domenę internetową www.ulicaswojewei.org.pl i rozpoczęto prace nad realizacją strony internetowej.

 

20 kwietnia 2014

    Złożenie dokumentów do Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w sprawie dofinansowania zakupu i wykonania instalacji centralnego ogrzewania w pomieszczeniach Fundacji.

 

14 kwietnia 2014

    Urząd miasta Boguszów-Gorce przekazał pomieszczenie przeznaczone na działalność Fundacji „Ulica Swoje Wie”. Pomieszczenie zlokalizowane jest w Boguszowie – Gorce, ul. Kamieniogórska 6.

 

14 kwietnia 2014

    Złożono projekt "Uwierzyć w siebie" do Fundacji im. Stefana Batorego. Projekt skierowany jest do młodzieży w wieku 13-19 lat i przewidziany jest do realizacji na terenie miasta Boguszów-Gorce. Związany jest z działaniami umożliwiającymi zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz z rozwojem talentów i zainteresowań młodych ludzi przez różnorodne formy spędzania wolnego czasu.

 

17 lutego 2014

    Rejestracja Fundacji "Ulica Swoje Wie" w Krajowym Rejestrze Sądowym Sąd Rejonowy dla Wrocławia – Fabrycznej we Wrocławiu IX Wydział Gospodarczy.

 

8 stycznia 2014

    Wystąpienie do Urzędu Miasta Boguszów-Gorce z pismem o przekazanie pomieszczenia z zasobów miejskich na cele działalności Fundacji.

 

12 grudnia 2013

    Powstał Statut Fundacji – podstawowy dokument Fundacji „Ulica Swoje Wie”

 

 

 

Powrót