FB
Kupuj z FaniMani  Fundacja "Ulica Swoje Wie" - Archiwum wydarzeń w 2015 roku

Archiwum wydarzeń - Fundacja Ulica Swoje Wie

Relacje archiwalne z 2015 roku

 

Grudzień 2015 - Mikołajki

"PKO nas wspiera bo ma w nas partnera" pod takim tytułem odbyły się tegoroczne Mikołajki gdzie mogliśmy ugościć i obdarować 60 dzieciaczków z Boguszowa - Gorc. Projekt został zrealizowany dzięki wsparciu Fundacji PKO Banku Polskiego. Naszym kolejnym darczyńcą finansowym był Fundusz Regionu Wałbrzyskiego na który zawsze możemy liczyć. Oprawa artystyczna i warsztatowa firma Kamayu Art.

Fundacja Ulica Swoje Wie - Impreza Mikołajkowa

Impreza mikołajkowa nie odbyłaby się gdyby nie nasi wspaniali darczyńcy, którzy podarowali słodycze do paczek, są to:

Bardzo dziękujemy za wsparcie, uśmiech dziecięcych buziek jest niezastąpiony. Liczymy na Państwa wsparcie w kolejnym roku.

Impreza Mikołajkowa

 

08 września 2015

Dziękujemy ludziom dobrego serca.

Fundacja Ulica Swoje Wie - podziękowania Fundacja Ulica Swoje Wie - podziękowania

 

08 września 2015

Prosimy o pomoc w ogrzaniu świetlicy i informujemy, że poszukujemy wolontariuszy. Szczegóły poniżej.

Fundacja Ulica Swoje Wie - Ogrzewanie świetlicy Fundacja Ulica Swoje Wie - Wolontariusze

 

25 sierpnia 2015

Zabawa przednia, robiliśmy domki dla lalek, tańczyliśmy zumbę i salsę. Było gumkowe szaleństwo, wylepianki z plasteliny, układanie puzzli i super zawody w kręgle. Tradycją naszą będzie codzienne czytanie. Ustaliliśmy co będzie należało do obowiązków dyżurnego, który jest wybierany codziennie na podstawie losowania karteczki z imieniem. Wspaniałą przygodą było szycie pacynek, każde dziecko zabiera do domku swoje prace. Dzięki naszej wspaniałej wolontariuszce pani Dorotce, dzieci nie nudzą się nigdy. A największą nagrodą dla nas jest ich uśmiech.

nasza świetlica cz.1

nasza świetlica cz.2

 

21 sierpnia 2015

Na stronie regionfakty.pl ukazała się następna informacja na temat naszej Fundacji. Zapraszam do lektury. Cały artykuł można przeczytać i zobaczyć galerię ze zdjęciami klikając w ten link: Świetlica drugim domem dla maluchow z Boguszowa-Gorc

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

19 sierpnia 2015

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie


Realizacja zadania publicznego w formie wspierania przez Zarząd Województwa Dolnośląskiego. Dzięki dofinansowaniu możemy zabrać dzieci i młodzież na magiczne spotkania z matematyką w Explora Parku w Wałbrzychu.

 

04 sierpnia 2015

Dostaliśmy darowiznę z Firmy Jelenia Plast z Jeleniej Góry. Jest to doposażenie naszej fundacji. Dziękujemy bardzo za okazane serce. Poniżej zdjęcia i film z darami jakie otrzymaliśmy dla naszej Fundacji.

Fundacja Ulica Swoje Wie


 

01 sierpnia 2015

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

09 lipca 2015

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie


Zostaliśmy rozliczeni pozytywnie z kolejnego zadania dofinansowanego przez gminę Boguszów - Gorce.

 

20 czerwca 2015

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie


Festyn charytatywny dla Wiktorii zorganizowany przez Publiczną Szkołę Podstawową nr 6 w Boguszowie - Gorcach.
Dziękujemy, że zaproszono nas do współpracy.

 

Festyn "dla Wiktorii"

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

19 czerwca 2015

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

   Bardzo dziękujemy Funduszowi Regionu Wałbrzyskiego za wspieranie naszej Fundacji.

 

 

07 czerwca 2015 - Odlotowy dzień dziecka czyli "O kurka! Ale kulturka!"

     W niedzielę 7 czerwca Fundacja Ulica Swoje Wie we współpracy z Centrum Kulturalno-Kongresowym Witold oraz Miejską Biblioteką Publiczną - Centrum Kultury zorganizowała dla dzieci i młodzieży z Boguszowa - Gorc imprezę rekreacyjną pn. O Kurka! Ale kulturka!

 

     Projekt ten współfinansowany ze środków Gminy Boguszów - Gorce był doskonałą okazją do zabawy na świeżym powietrzu. W godzinach od 12.00 do 18.00 plac przy CK-K Witold rozbrzmiewał radosnymi śmiechami oraz wesołą muzyką - mówi Joanna Kwiatkowska (Prezes Fundacji).

 

     W ciągu sześciu aktywnych godzin nasi milusińscy mogli min. spróbować swoich sił w grze na bębnach, tworzeniu biżuterii, warsztatach plastycznych oraz pacynkowych. Odbyły się także pokazy tańca cheerleaders przygotowane przez Hannę Lubińską oraz występ grupy tanecznej Soft prowadzonej przez Edytę Kasprzyk. Sceną zawładnęła Energetyczna Zumba zaprezentowana przez uczennice gimnazjum w Czarnym Borze z choreografią Alicji Kwiatkowskiej. A o animacje dla dzieci zadbała Katarzyna Bernaś i Anna Barczuk, a także harcerze z Boguszowskich Drużyn Żółto-Niebieskich. Można było potańczyć przy rytmach muzyki zaprezentowanej przez zespół Sownakuni Ciercheń, a także sfotografować się w pięknych i kolorowych romskich strojach. Przeprowadzona była także loteria fantowa, jednak warunkiem skorzystania z niej było przygotowanie wcześniej pracy plastycznej nt. Mój ulubiony Bohater Bajkowy.

 

     Oprócz dobrej zabawy, głównym celem imprezy było promowanie naszej miejscowości, stąd też konkurs pt. Miasto oczami dziecka, który odbywał podczas tych kilku godzin. Dzieci wykonały przepiękne prace z plasteliny. Jury w składzie Agnieszka Kołacz - Leszczyńska (Posłanka na Sejm RP), Krzysztof Krajewski (Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego), Karolina Tomza - (Karoli Zdaniem) miało nie lada zadania przy wyłonieniu zwycięzców konkursu.

 

     Patronat Honorowy nad imprezą objął Starostwa Powiatu Wałbrzyskiego Jacek Cichura, natomiast Starostwo Powiatowe dofinansowało nam nagrody - mówi Prezes Fundacji.

 

     Każdy uczestnik imprezy został poczęstowany słodkościami ufundowanymi przez Boguszowskich Radnych, a także zjadł pyszną kiełbaskę z grilla. Śmiałkowie mogli także bawić się w basenie z kulkami, malować buzie oraz kolorowanki.

 

     Impreza nie udałaby się bez zaangażowania następujących osób oraz instytucji, wśród których są: Starosta Powiatu Wałbrzyskiego - Jacek Cichurao (od Starostwa otrzymaliśmy 300 zł na nagrody), Wiceprzewodniczący Rady Powiatu Wałbrzyskiego - Krzysztof Krajewski, Posłanka na Sejm RP - Agnieszka Kołacz - Leszczyńska, Dyrektor MBP-CK w Boguszowie - Gorcach - Elżbieta Gajewska, Prezes ZGM w Boguszowie - Gorcach - Zdzisław Smerczyński, oraz Karolina Tomza - Karoli Zdaniem, Alicja Guzy i Agencja Reklamowa Bogler z Wałbrzycha, Iweta Trynkiewicz - Pub Tropicana, Halina Procajło - Maxx Gyros, Małgorzata Rytel - Biuro Podróży MR TRAVEL, Firma Prześwit sp. z. o.o. z Boguszowa - Gorc, PSP nr 6 w Boguszowie - Gorcach oraz Rada Rodziców, Piotr Ek - EKS Polska, Colgate - Palmolive ze Świdnicy, Firma SOOP z Kamiennej Góry, Elżbieta Krupa, Boguszowskie Drużyny Żołto - Niebieskie, Jacek Zasada, Blackrock Properties sp. z. o.o. ze Świdnicy, Marcel Wiśniewski, Renata Stec, Stanisław Urbaniak, Maria Świetlik, OSP Gorce, Radni Rady Miasta Boguszowa - Gorc, Katarzyna Bernaś, Katarzyna Pierzchała, Anna Barczuk, Hanna Lubińska, Edyta Kasprzyk, RegionFakty.pl, Parafia Świętej Trójcy w Boguszowie - Gorcach, Michał Prusak (Komputronik Wałbrzych).

Dziękujemy!
red.

 

Dzień Dziecka 1

Dzień Dziecka 2

 

Obszerną relację z naszego Dnia Dziecka zamieścił również portal internetowy Region Fakty. Przeczytaj relację i zobacz zdjęcia: Region Fakty

 

19 maja 2015

(najedź kursorem, żeby powiększyć)

Fundacja Ulica Swoje Wie

Fundacja Ulica Swoje Wie

 

     Otrzymaliśmy pismo od Starosty Wałbrzyskiego o objęciu honorowym patronatem imprezy pn. „O Kurka! Ale Kulturka!” oraz o wsparciu finansowym imprezy kwotą 300 zł brutto z przeznaczeniem na zakup nagród. Za okazane wsparcie dziękujemy.

 

 

 

25 i 26 marca 2015

     W dniach 25 i 26 marca wydaliśmy potrzebującym tonę jabłek. Jabłkami obdarowaliśmy 210 osób. Otrzymaliśmy je od Banku Żywności z Konina. Za dowiezienie jabłek do naszej Fundacji dziękuję bardzo Panu Przemysławowi i Angelice oraz Arkowi Gładyszom.

 

16 lutego 2015

     Fundacja „Ulica swoje wie” przystąpiła do serwisu internetowego FaniMani skupiającego sklepy internetowe pięciuset znanych firm (np. Media Markt, Media Expert, Auchan, Orange, Play, Zalando, Deichmann, Tchibo i wiele, wiele innych). Kupując internetowo za pośrednictwem strony FaniMiani i wskazując przy zakupie naszą Fundację „Ulica Swoje Wie” wspierasz nas finansowo. Dla Ciebie nie generuje to żadnych dodatkowych kosztów. Dzieje się tak dlatego, że sklep internetowy rezygnuje z części swojego zysku i przekazuje go na rzecz wskazanej przy zakupie organizacji.

Fundacja Ulica Swoje Wie - Akcja Fanimani


Przy zakupach online możesz skorzystać z linku wskazującego bezpośrednio naszą Fundację:
https://fanimani.pl/sklepy/?beneficiary_type=organization&beneficiary_id=363


Zachęcamy także do rozesłania mailem tego linku wszystkim, którzy chcą wspierać naszą Fundację „Ulica Swoje Wie” podczas robienia zakupów online.

 

14 lutego 2015

     W Walentynki odbył się taniec przeciwko przemocy wobec dziewcząt i kobiet, tańczyłyśmy w Wałbrzychu w Starej Kopalni. One Bilion Ricing Wałbrzych 2015. Tańczono na całym świecie. W Polsce akcja nazywa się "Mam na imię miliard". Miliard to metafora, bo kobiet, które doznają aktów przemocy, może być znacznie więcej. Kulturowa, religijna, społeczna przemoc ma miejsce wszędzie, pod każdą szerokością geograficzną. Tylko w naszym kraju każdego roku w wyniku przemocy ginie blisko 150 kobiet. To nie krótka spódniczka odpowiada za gwałt, to gwałci gwałciciel. Między innymi pod takim hasłem od kilku lat na całym świecie kobiety protestują przeciwko przemocy. Swój protest wyrażają tańcem. W ten sposób chcą pokazać, że tylko one mają władzę nad swoim ciałem.

One Bilion Ricing

 

 

 

Powrót